Czy międzynarodowe prawo humanitarne może zostać ograniczone lub zawieszone? Na kim spoczywa obowiązek wdrażania przepisów w zakresie praw człowieka? Co należy do wybuchowych pozostałości wojennych a co do dóbr niezbędnych dla przetrwania ludności cywilnej? Jaki status mają osoby cywilne, które biorą udział w bezpośrednich działaniach zbrojnych?
Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz realizując bezpłatny kurs e-learningowy „Odkrywamy Prawo Humanitarne” udostępniony na stronie:
Jeśli chcesz zdobyć wiedzę dotyczącą międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych, nabyć praktyczne umiejętności związane z prowadzeniem lekcji, pogadanek, spotkań tematycznych w ramach programu „OPH” poprzez wykorzystanie lub adaptowanie materiałów przygotowanych i udostępnianych na platformie e-learningowej przez PCK, nie zwlekaj. Już dziś zarejestruj się na kolejne edycje naszego kursu certyfikowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej!
Program „Odkrywamy Prawo Humanitarne” został stworzony przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, w Polsce jest wdrażany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Czerwony Krzyż. Kurs e-learningowy przeznaczony jest dla nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniami w klasach 7-8 szkoły podstawowej i w szkołach ponadpodstawowych, którzy chcą zdobyć wiedzę, aby w ramach swoich przedmiotów prowadzić zajęcia z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych.
Kurs jest bezpłatny i potrwa od 15.09.2018 do15.12.2018.
Pakiet, który otrzymuje nauczyciel zawiera materiały na przeprowadzenie 36 godzin zajęć, które wprowadzają młodych ludzi w podstawowe zasady międzynarodowego prawa humanitarnego. Materiały oparte są na współczesnych oraz historycznych wydarzeniach, które pokazują w jaki sposób międzynarodowe prawo humanitarne chroni ludzi oraz ludzką godność podczas konfliktów zbrojnych i zapobiega cierpieniom wynikającym z wojny.
Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie!