20 lutego 2024r., członkowie Oddziału Rejonowego PCK w Jaworznie zorganizowali kolejną w tym roku akcje honorowego krwiodawstwa. Ambulans RCKiK w Katowicach zaparkował przed Biblioteką Miejską Publiczną na jaworznickim Rynku. Podczas wtorkowej akcji zarejestrowało się 27 krwiodawców, a po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim, krew oddało 20 z nich, dzięki czemu pozyskano 9 litów krwi. Warto nadmienić, że akcje krwiodawstwa terenie Jaworzna są od wielu lat współorganizowane przez Gminę Miasta Jaworzna.
Dziękujemy Wam drodzy Krwiodawcy, że jak zwykle nie zawiedliście, pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za pomoc i udostepnienie miejsca w holu, ekipie RCKiK za profesjonalną obsługę akcji, a także naszej niezawodnej wolontariuszce PCK Pani Steni za pomoc organizacji tej akcji oraz wszystkich poprzednich.
Jednocześnie już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejną nasza akcję, która odbędzie się w dniu 5 marca 2024 r. – Do Zobaczenia!!!









